В Києві відбувся Міжнародний з’їзд «Трезвена спадщина священномученика Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства»

 

18-19 вересня 2012 року в Києві відбувся Міжнародний з’їзд «Трезвена спадщина священномученика Володимира (Богоявленського) для сучасного суспільства». З’їзд, що відбувався по благословенню Блаженяйшего митрополита Київського і вся України Володимира. Дводенний форум був присвячений до 100-річча антиалкогольного з’їзду 1912 року.

В міроприємстві прийняли участь більше 60 представників із більшості єпархій Української Православної Церкви, а також із Росіі та Білорусії. Учасники форуму здійснюють діяльність в області пропаганди тверезого образу життя та боротьби з пиятикою.

Від Львівської і Галицької єпархії представником був Голова братства тверезості «Метанойя» Львівської єпархії Валентин Логаш.

Розпочався з’їзд молебнем в київському Троїцькому Іонійському монастирю. В ньому зберігається ікона священомученика Владимира (Богоявленського) із часткою його мощей, параманним хрестом и часткою Євангелія, яке було разом із святим під час його поховання. По благословенню Блаженнейшего митрополита Владимира молебень очолив намісник монастиря, голова Синодального відділу Української Православної Церкви по роботе із молоддю єпископ Обухівський Іона.

Після богослужіння робота була продовжена в санаторії «Пуща-Озерна» в перегороді Києва Пуще-Водице.

На початку урочистої частини єпископ Іона зачитав привітальне слово Предстоятеля Української Православної Церкви учасникам з’їзду.

Звертаючись до присутніх, владика Іона підкреслив, що священнослужителі та миряни, які приймають участь в з’їзді, своєю боротьбою із пиятикою здійснюють велику допомогу державі та суспільству. Єпископ Іона підкреслив  важливість подібних зібрань, так як до недавнього часу антиалкогольна робота в Церкви проводилась роздрібнено, в той час, як вимагається координація, співпраця та обмін досвідом.

Також заступник голови Синодального відділу по питанням охорони здоров’я та пастирського окормлення медичних установ протоієрей Генадий Батенко передав присутнім привітання від голови відділу єпископа Львівського і Галицького Филарета.