У Дрогобицьку виправну колонію № 40 прибули гості з Києво-Печерської Лаври

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Високопреосвященнішого митрополита  Павла, для православної громади на честь Сорока Севастійських мучеників, що діє при Дрогобицькій виправній колонії № 40, братія Лаври привезли дарунки: ікону «Собор преподобних Києво-Печерських» та церковний дзвін, вилитий в лаврських майстернях, вагою у 36 кг. Образ цей пройшов разом з Хресними ходами від стін Києво-Печерської Лаври до Північно-Льодовитого океану і віднині буде встановлений на західних околицях нашої держави у тюремному храмі. Для вручення дорогих дарунків прибув також генерал-полковник Козацтва Запорозького Тімонін В.М. Перед входом в колонію гостей зустрічали заступник начальника установи майор внутрішньої служби Магас І. М., в.о. заступника начальника установи з соціально-виховної роботи капітан вн. сл. Григорович О.Є.  З благословення керуючого Львівською єпархією, єпископа Львівського і Галицького Філарета, настоятель тюремного храму священик Роман Кононенко зустрів святині та дорогих гостей. А вже на території виправного закладу засуджені з нетерпінням чекали на дзвін для свого храму, який незабаром буде освячено.

Староста тюремної громади Євген Шадрін роздав хлопцям церковні свічечки і отець Роман розпочав молебень. За кілька хвилин коридорами адміністративного корпусу полинули дивовижні пахощі  ладану та звуки церковних піснеспівів, адже в числі посольства були учасники церковно-вокального ансамблю «Колорит»  під керівництвом протодиякона Тарасія Мудрака. Коли завершився чин освячення дзвону, до святині змогли прикластись всі присутні.

Після молебна до присутніх звернувся генерал Тімонін Володимир Миколайович, він розповів про співдружність та співпрацю Православної Церкви з Козацтвом Запорозьким.

З благословення священика засуджені Павло та Віктор вдвох підняли дзвін і всі бажаючі змогли власноруч випробувати який він голосистий. За мить відчинились вікна і навколишній простір наповнився благодатним передзвоном.

На завершення, Павло Семерей, від імені засуджених, подякував гостям за дарунки, молитву та подарував образ Божої Матері «Достойно єсть» у рамі, вирізьбленій в’язнями.

Свою місію у Дрогобицькій виправній колонії гості завершили дружньою бесідою з засудженими за горнятком чаю, до якого хлопці щиросердо запросили ченців та хористів. В розмові виявилось, що засуджений Євген Ігнаткін має знайомих з числа братії Лаври і розповів їм про те, як в’язні трудились на відновленні тюремного храму: виготовляли віконні рами,  різьбили рамки для образів, білили стіни…Ось так і дізнались у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі про маленьку тюремну церкву на честь Сорока Севастійських мучеників.

Слава Богу, що таке спілкування допомагає засудженим переосмислити своє життя і зрозуміти, що найбільші скарби – духовні, і саме їх потрібно здобувати.

 

Для прес-служби Львівської єпархії Оксана Костенко, член Громадської Ради
при Управлінні Державної пенітенціарної служби України у Львівській області