У день пам'яті Марії Магдалини архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин попрощався із львівською паствою

4 серпня, в день пам'яті рівноапостольної Марії Магдалини в Свято-Георгіївському храмі м.Львова Керуючий Львівською єпархією, єпископ Львівський і Галицький Філарет у співслужінні архієпископа Білоцерківського і Богуславського Августина звершили Божественну літургію.

В цей день владика Августин прощався з єпархією, в якій ніс своє архіпастирське служіння 20 років. Співслужити архієреям прибули намісник та ігумення монастирів, благочинні, члени Єпархіальної ради та інші священики єпархії.

Після Літургії був відслужений подячний молебень.

По завершенні богослужіння архієпископ Августин звернувся до пастви зі словами вдячності та настанов, зокрема він зазначив:"Архієрей як гінерал, він мусить виконувати вказівки Церкви, так як це є воля Божа, соборне рішення Священного Синоду. Я закликаю сьогодні всіх вірян Львівської єпархії зі смиренням та радістю сприяняти цей поворот долі. Моє служіння на Галичині завершено, адже прийшов новий період, коли Церква зі стану виживання переходить в стан розквіту, і я вірю, що владика Філарет зможе збудувати тут величний кафедральний собор, прикрасити ті храми, які вже збудовані. Мені як людині сьогодні важко, адже всі ви стали моєю сім'єю, але я достойно приймаю новий поклик Церкви, нове служіння в Білій Церкві. Тим паче, що це стане на користь моєму Церковному послуху на посаді Голови Синодального відділу зі зв'язків із Збройними силами та Голови Богословсько-канонічної комісії УПЦ."

Єпископ Філарет у своєму слові наголосив на тому непосильному подвизі, який архієпископ Августин ніс на Львівщині 20 років:"Владико, Ви прийшли на саму важку кафедру, розгромлену, спустошену та обездолену. Проте своїм вмінням Ви змогли зібрати навколо себе то невелике стадо, яке буде спасенне через свою відданість канонічній Церкві. Половина духовенства єпархії - Ваші духовні діти, яких Ви виховали в дусі православному, Богобоязному та патріотичному. Я вступаю на Львівську кафедру з радістю, оскільки приймаю її з Ваших рук і переконуюсь, що єпархія вижила і зберегла свою колоритність, свій православний дух!"

В свою чергу взяв слово обласний благочинний протоієрей Стефан Хомин:" В житті кожна людина зустрічає радісні та скорботні дні чи навіть години. Владико Августине, Ваша праця у Львові була дуже тяжкою, але Ви зумліи укріпити людей та священиків у вірі православній. Ви йдете від нас в іншу єпархію і ми жалкуємо, але взиваємо - о Боже наш, о Пресвята Богородице не залишайте нашого владику Августина, даруйте Йому міцне здоров'я та успіхи в архіпастирському служінні. А нас, владико, не забувайте. Ісполла еті деспота!"

Від імені духовенства та прихожан собору до владики Августина звернувся настоятель о.Роман Коломійчук:"Владико, довгі роки ми несли слова проповіді Христової під Вашим духовним керівництвом і сьогодні ми з теплими почуттями згадуємо ці роки. Та Господь призвав Вас нести своє архіпастирське служіння на Київщині і ми хочемо побажати Вам сил та наснаги в подальшому служінні. Не забувайте ту землю, на якій Ви стали архієреєм, приїжджайте адже тут Ви зустрінете люблячі Господа і Вас серця. Многая літа Вам Владико!" Після привітання від імені духовенства секретар єпархії протоієрей Богдан Білас подарував архієрейське облачення.

Також в цей день в Георгіївський храм завітав Генеральний консул Російської Федерації у Львові Олег Юрійович Астахов, який висловив слова вдячності за довгі роки співпраці та подарував квіти. Також слова привітання та вдячності звучали від військовослужбовців та усіх вірян, які прийшли в цей день попрощатися з владикою Августином.

 

Пам'ять Марії Магдалини. Останнє богослужіння архієпископа Августина у Львові

Пам'ять Марії Магдалини. Останнє богослужіння архієпископа Августина у Львові

Пам'ять Марії Магдалини. Останнє богослужіння архієпископа Августина у Львові