День пам'яті рівноапостольного князя Володимира

28 липня, Керуючий Львівською єпархією єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в урочистому  богослужінні на Соборній площі Києво-Печерської Лаври з нагоди дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Дня Хрещення Київської Русі, Собору Київських святих та 20-річчя Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира.

У цей день Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир очолили Божественну літургію на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври.

Їм співслужили голови делегацій Помісних Церков: Представники Помісних Православних Церков:  Константинопольскої - митрополит Гальський Еммануїл, Олександрійської - митрополит Аксумський Петр, Антиохійської - архієпископ Филиппопольський Нифон,  Єрусалимської  - архієпископ Йорданський Феофілакт, Грузинської -  митрополит Зугдидський і Цаїшський (Герасим),  Сербської - єпископ Бачський Іриней, Болгарської  -  митрополит Ловчанський Гавриїл, єпископ Знепольський Іоан, Кіпрської  -  митрополит Констанцський і Аммохостський Василій,  Елладської  - митрополит Месогійський і Лавреотікійський Миколай, Польської   - архієпископ Люблінський і Холмський Авель, Чеських земель і Словаччини - єпископ Годонійський Іоаким,  Америки і Канади - архієпископ Толедський і Болгарської єпархії Олександр, члени Священного Синоду Руської Православної Церкви,  ієрархи Української Православної Церкви, а також духовенство Київської єпархії та гості у священному сані.

Наприкінці богослужіння Митрополит Володимир звернувся до Патріарха Кирила з вітальним словом.

У свою чергу Предстоятель Руської Церкви привітав Блаженнішого Владику з Днем Тезоіменитства  та 20-ю річницю Предстоятельського служіння на Київській кафедрі. Особливу увагу Патріарх приділив служінню Блаженнішого Владики  на  кафедрі Київських митрополитів.

Відзначаючи труди  Предстоятеля Української Православної Церкви, Патріарх Кирил нагородив його орденом святителя Інокентія, митрополита Московського і Коломенського, І-ступеню. Також, на молитовну згадку, Святіший Владика подарував Митрополиту Володимиру старовинний образ Спаса Нерукотворного.

За матеріалами сайту orthodox.org.ua
Прес-служба Львівської єпархії