У Дрогобицькій виправній колонії відбувся «Круглий стіл»

У четвер, 26 липня у Дрогобицькій виправній колонії відбувся «Круглий стіл» - зустріч засуджених з керівництвом установи та представниками громадських організацій. Від Львівської єпархії УПЦ на зустріч прибула Оксана Костенко, редактор газети для засуджених «Помилуй і спаси», член Громадської ради при Управлінні Державної пенітенціарної служби України у Львівській області.

Зустріч очолив заступник начальника установи з соціально-виховної та психологічної роботи Чавкін С.В.  На цей раз основною темою зустрічі стало питання освіти засуджених. Сергій Вікторович розповів присутнім, що під час відбування покарання в установі можна здобути середню освіту, у Навчальному центрі установи набути робітничу професію  автослюсаря, газоелектрозварювальника та навіть кравця.
Приємною несподіванкою виявилось те, що в школі відкрито окремий клас початкової освіти, де семеро засуджених навчаються писати й читати.

В установі відбуває покарання чимала кількість молодих хлопців, котрі не сподівались, що їхня необдумана поведінка приведе до трагічних наслідків, що вони на тривалий час будуть відірвані від своїх родин та близьких. Оксана Костенко звернулась до засуджених з роздумами про те, що життя не зупинилось, і потрібно використати час перебування в колонії з максимальною користю для себе, адже навряд чи хтось з них після звільнення буде вступати на навчання до школи чи ПТУ.

* * *

Після завершення «Круглого столу» Оксана Костенко разом із Євгеном Шадріним, старостою православної громади на честь Сорока Севастійських мучеників вирушила до церкви, в якій засуджені продовжують оздоблювальні роботи. Художники Ігор Савченко, Юрій Боровий та Павло Велюра розмальовують виноградні грона, які вирізьблено на арках над дияконськими вратами.

Для великих церковних ікон засуджені своїми руками виготовили рамки, оздоблені художньою різьбою, але бракувало скла і хлопці через адміністрацію установи звернулись до Львівської єпархії. На кошти, пожертвувані парафіянами Свято-Георгіївського храму м. Львова О. Костенко придбала скло потрібних розмірів та лак для церковної підлоги. Крім того засуджені отримали солодкі гостинці.

Хочемо висловити окрему подяку дрогобичанину Євгену Фідику, який протягом тривалого часу допомагає православній громаді у придбанні матеріалів для ремонту.

Для прес-служби Львівської єпархії Оксана Костенко