Архієпископ Августин очолив засідання Богословсько-канонічної комісії Української Православної Церкви

У четвер, 17 березня 2011 року, в стінах Київських духовних шкіл, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося розширене засідання Богословсько-канонічної комісії УПЦ.

Комісія пройшла під головуванням Голови Богословсько-канонічної комісії архієпископа Львівського і Галицького Августина, який зачитав доповідь на тему: «Проблеми електронної ідентифікації людини в світлі православного вчення: сучасний стан і шляхи вирішення».

Члени комісії за дорученням Священного Синоду УПЦ (журнал № 53 від 23.12.2010) зібралися для вивчення з богословської точки зору положень Податкового кодексу, що стосуються механізму оподаткування.

За словами голови Богословсько-канонічної комісії УПЦ, архієпископа Августина дискусія викликала певні протиставлення думок аж до категоричних позицій на зразок: «Якщо ти взяв ідентифікаційний код, ти вже відступник», або ж інша крайність, коли людину переконують: «Бери, немає нічого страшного». Загалом владика зазначив, що наразі прийняття віруючими ІНН  на сьогодні «є болючим питанням».

«В Церкві є таке поняття як свобода. Адам і Єва в раю, коли робили вибір щодо забороненого Богом плоду з дерева пізнання добра і зла, робили його з власної волі. Хіба Господь не міг послати ангела, щоб той, скажімо, схопив людину за руку й не допустив гріха? ― такими словами розпочав свій коментар архієпископ Августин. ― Духовенство повинно забезпечити вірному, своїй пастві свободу вибору. Якщо людину бентежить питання прийняття ідентифікаційного номеру платника податків, якщо вона вважає, що це не допустимо, хай не бере».

У засіданні робочої групи, крім членів Богословсько-канонічної комісії, взяли участь архієреї та священики, які мають глибокі знання цієї тему, а також представники органів державної влади, депутати, представники міністерств.

сайт «Православіє в Україні»