Голова відділу з благодійності та соціального служіння єпархії взяв участь у ІІ Загальноцерковному з’їзді по соціальному служінні в Москві

З благословення архієпископа Львівського і Галицького Августина, голова відділу з благодійності та соціального служіння Львівської єпархії прот. Богдан Білас взяв участь у ІІ Загальноцерковному з’їзді по соціальному служінні «Допомога сім’ї як сфера відповідальності Церкви та держави», який відбувся у Москві 9-10 липня.

З’їзд зібрав понад 550 учасників і гостей, серед них 230 керівників соціальних відділів, духівників і старших сестер сестринств милосердя із 109 єпархій Руської Православної Церкви, а також учасники фестивалю «За життя-2012» і представники Руської Православної Церкви Закордоном.

З’їзд відкрився 9 липня Божественною літургією у Храмі Христа Спасителя, яку очолив Предстоятель Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. Після Літургії Святіший Патріарх очолив молебен на початок доброго діла і  була відслужена литія за тими, хто загинув під час біди у Краснодарському краї та у автокатастрофі у Чернігівській області.

У слові-зверненні Патріарх Кирил акцентував увагу на тому факті, що поруч сучасний мінливий світ із його досягненнями у сфері медицини і соціальної діяльності  і моральна криза людської особистості, скорбота як компонент життя навіть і заможних, природні катаклізми. І ось як сказав Святійший : «Кожного разу, коли ми зустрічаємось з певним безладом, з певним розпадом, чи це у житті людини, сім’ї або суспільстві, у нас завжди є можливість вибору – прийняти цей виклик або від нього ухилитись». Хоча християнин зобов’язаний йти на зустріч людській скорботі. Предстоятель Руської Православної Церкви звернув увагу на те, що «наше суспільство було б іншим, якщо б ми навчились не проходити повз людських бід, страждань і болю». Святійший Владика запропонував оптимізувати соціальне служіння на місцях, найперше на рівні благочинь. Найголовнішим у соціальному служіння Церкви сьогодні повинна бути всебічна підтримка сім’ї, переконаний він.

Цього ж дня у Храмі Христа Спасиля відбулось пленарне засідання з’їзду. Єпископ  Смоленський і В’яземський Пантелеімон нагадав учасникам з’їзду про те, що духовне зростання людей у світі неможливе поза здоровою сім’єю.

Наступного дня учасники з’їзду познайомились із роботою церковних соціальних проектів у Москві: кризового центру «Дім для мами», для і вагітних, які попали у складну життєву ситуацію, православною телефонною довідковою службою, групи роботи з жебраками, групи денного перебування для дітей-інвалідів, втілення сестринського служіння у лікарні, центру гуманітарної допомоги, пункту видачі одягу безхатченкам при храмі, роботою автобусу допомоги безхатченкам тощо.

В результаті роботи  З’їзду був прийнятий документ-звернення, в якому ставиться акцент на соціальному служінні Церкви, зокрема, в сфері допомоги потребуючим сім’ям.