Представник Львівської єпархії взяв участь в Міжнародному фестивали «За життя-2012» у Москві

9 липня 2012 року в Храмі Христа Спасителя у Москві відбулось відкриття Міжнародного фестивалю соціальних технологій на захист сімейних цінностей «За життя-2012».

На ньому  зібралось понад 800 учасників з Росії, України, Білорусії, Казахстану, Литви, Латвії, Узбекистану, Молдавії, Естонії, Великобританії, США, представники громадських організацій, благодійних фондів.. Зустріч відбулась для обговорення проблем демографії, обміну досвідом і визначення найкращих соціальних практик у сфері укріплення інституту сім’ї і захисту життя дітей до народження. З благословення Керуючого Львівською єпархією архієпископа Львівського і Галицького Августина в роботі Фестивалю прийняв участь керівник Духовно-просвітницького центру на честь святих праведних Боготців Йоакима і Анни Львівської єпархії УПЦ диякон Михаїл Коник.

Відкриття фестивалю «За життя-2012» відбулось одночасно з початком роботи     ІІ Загальноцерковного з’їзду по соціальному служінні. Перед початком З’їзду була відслужена Божественна Літургія, а  Предстоятель Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Кирил очолив молебень. Його Святості співслужили голова Синодального відділу у справах молоді єпископ Бронницький Ігнатій, єпископ Сіетлійський Феодосій (РПЦЗ), голова Відділу з церковної благодійності і соціального служіння єпископ Смоленський і В’яземський Пантелеімон, єпископ Воскресенський Савва, духовенство, учасники фестивалю у священному сані.

У своєму зверненні до делегатів З’їзду та учасників фестивалю Святіший Патріарх Кирил сказав: «Я хотів би побажати всім вам усвідомити те, що минув час декларацій, особливо декларацій обурення з приводу того, що хтось десь чогось не робить. Наша увага повинна бути найперше звернена на себе – що ми робимо, яка реальна наша віддача.  Ми повинні уважно вивчати успішний досвід єпархій, монастирів і намагатись цей досвід  розповсюдити, перенести у ті регіони, де його немає, і, звичайно, ми обов’язково повинні налагодити тісні взаємовідносини  з соціальними службами, з державною системою охорони здоров’я, тому що, беручи на себе ці функції, Церква здійснює не тільки  внутрішньоцерковну добру справу, але й важливу державну місію…».

9 липня, понеділок, учасники Фестивалю працювали разом із делегатами ІІ Загальноцерковного з’їзду соціального служіння на пленарному засіданні. А ввечері відбулась зустріч з єпископом Смоленським та В’яземським Пантелеімоном у форматі «питання-відповідь».  Владика обґрунтував своє бачення подолання проблем  кризи сім’ї та запропонував кілька варіантів церковної  підтримки сім’ї : «Сім’я – це створена Богом форма людського життя.  Будь-яка інша форма людської спільноти досконала у тій формі, у якій уподібнюється сім’ї. … Допомагаючи сім’ї, ми з вами повинні використовували усі доступні нам організаційні ресурси і технології. Але, найголовніше, що може врятувати сім’ю і взагалі, нашу Вітчизну від хаосу і руйнування – це віра в Христа. І в цьому найголовнішому Церква покликана навчити людей, і ми покликані проявити цю віру усім своїм життям».

10 липня, вівторок, відбулось пленарне засідання фестивалю, технології життя. Учасники демонстрували  соціальні проекти за напрямками «захист материнства» і «тверезості», а також був представлений лекційно-виставковий комплекс, який зумовив цікавість ще на відбірковому етапі фестивалю і є орієнтований на загальноосвітні заклади та вузи.

11 липня, середа,  відбулась святкова церемонія нагородження переможців Міжнародного фестивалю соціальних технологій на захист сімейних цінностей «ЗА ЖИТТЯ – 2012».  Цьогоріч для обговорення на форумі було відібрано 75 соціальних проектів, проте нагороджено 14 кращих робіт, які  спрямовані на укріплення інституту сім’ї, зростання народжуваності, вирішення проблем абортів, а  також на протидію усілякого роду узалежнень.

Гран-прі фестивалю присуджено інтерактивному дистанційному навчальному курсу «захист сім’ї, материнства і дитинства» Одеського центру допомоги вагітним у кризовій ситуації (центр захисту материнства) «Життя», керівник Надія Кліменко. Дане напрацювання – результат семирічної роботи  в області передабортного психологічного консультування і просвітницької роботи  у сфері захисту сімейних цінностей.

Проект  «Конференція з питань сім’ї та сімейного виховання «Сім’я – основа Церкви і Держави» Духовно-просвітницького центру на честь святих праведних Богоотців  Іоакима і Анни Львівської єпархії, зайняв перше місце у номінації «Наука».  Керівник Центру диякон Михаїл Коник нагороджений дипломом та кришталевою кулькою, в середині якої розміщено зображення дитини, в її внутрішньоутробному житті.
За словами президента Фестивалю Сергія Чеснокова, проекти, які були представлені на фестивалі – це лекційно-виставкові проекти з обнадійливими  результатами.

На завершення пройшов  Круглий стіл «Використання загальноцерковних ресурсів у справі захисту сімейних цінностей» та прийняте звернення учасників фестивалю у якому йдеться: «Програми, проекти учасників Фестивалю спрямовані на збереження ЖИТТЯ, і найперше, дітей. Але, врятувавши це життя, ми, дорослі, повинні нести відповідальність за здоров’я нашого молодого покоління – моральне і фізичне».

Виступаючи на Круглому столі, диякон Михаїл Коник наголосив на важливості проповіді про сім’ю в народі. «Священнослужитель не повинен чекати, коли людина прийде до нього, а сам наполегливо, йти до людей, нести світло Христового Воскресіння, при тому не уподібнюватись т. зв. Свідкам Єгови, а бути безпосередньо наповненим сосудом благодаті, він повинен свідчити своїм життям. Та не лише священнослужитель, але й кожен з нас повинен відчути загрозу, яка зависла на сьогоднішнім розумінням сімейних цінностей, а через це, бути готовим вийти на «барикади» і захистити православне розуміння сім’ї. Ми повинні засвідчити сучасному глобалізаційному світові радість сімейного життя і прийняття дітей, як дару Божого».

Усіх присутніх єднала спільна мета, підтримка та розуміння соратників у вибраному напрямку роботи,  серця раділи справжньому святу життя. Піднесений настрій для гостей подарував концерт Дівни Любоєвіч і ансамблю «Мелоді» (Сербія).

Прес-служба  Духовно-просвітницького центру