Пам'ять первоверховних апостолів Петра і Павла. Престольне свято у м.Жовкві

12 липня, в день пам’яті святих, славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла у м. Жовкві престольне свято.

Церковне подвір’я і стежка до храму вистелені квітами, посередені на тетраподі, прикрашеному  вишиваними веретами, встановлена ікона святих Апостолів, оповита вишуканим вінком із запашних гвоздик. Чути святковий передзвін, усюди панує урочистий, піднесений настрій!

Перед початком Божественної літургії настоятель храму святих апостолів Петра і Павла митрофорний протоієрей Стефан Хомин відслужив водосвятний молебень.

Пишним короваєм зустрічали жовківчани Високопреосвященнішого архієпископа Львівського і Галицького Августина, який прибув, щоб молитовно розділити радість свята з парафіянами і вшанувати святих Апостолів. Владика приклався до ікони святих Апостолів Петра і Павла та до ікони з часточкою мощів преподобного Парфенія Римського, яка перебуває у Свято-Петро-Павлівському храмі у спеціально облаштованому місці.

Владика очолив святкову Божественну літургію, на якій йому співслужили обласний благочинний, настоятель храму - прот. Стефан Хомин, благочинний Дрогобицького округу, настоятель Свято-Іовского собору у м. Дрогобичі прот. Миколай Мандзюк, настоятель Свято-Троїцького храму у м. Львові прот.Володимир Шарабура, настоятель храму Всіх святих у с. Сопошині Жовківського району прот.Богдан Хилинський, настоятель храму Собору Пресвятої Богородиці у с. Велике Поле Яворівського району прот. Ігор Щирба, настоятель храму Вознесіння Господнього у с. Сулимів Жовківського району прот. Григорій Фарат, клірики Свято-Георгіївського храму у м. Львові прот. Євгеній Щирба та свящ.Павло Давиденко, протодияк. Роман Василина та протодияк. Олександр Іванченко.

Після читання Євангелія Владика виголосив проповідь про святих первоверховних Апостолів, описав їхні подвиги і ревність у проповідуванні Христа.

На запричастному хор жовківського храму проспівав дві пісні про святих апостолів Петра і Павла. Після закінчення богослужіння собором священнослужителів на чолі з архієпископом Августином проспівали величання святим Апостолам та було виголошено многоліття усім, хто носить ім’я на честь святих і славних, всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла. Архієпископ Августин та отець Стефан привітали іменинників, в тому числі – жовківчанина священика Павла Давиденка. Владика подарував йому Євангеліє та службову просфору, а отець Стефан – ікону святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова.

На згадку про свято архієпископ Августин благословив усіх вірян образами «Всіх Галицьких святих», а дітей пригостив шоколадками.

Прес-служба Львівської єпархії

Дивитись фоторепортаж>>>