Єпископ Дрогобицький Філарет співслужив наміснику Києво-Печерської Лаври у день Його Ангела

12 липня Православна Церква вшановує пам'ять первоверховних апостолів Петра і Павла.

Цього дня на Соборній площі Святої Успенської Києво-Печерської Лаври було звершено Божественну літургію, яку очолив намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Йому співслужили: митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, архієпископи: Бориспільський Антоній, (Керуючий справами УПЦ); Криворізький і Нікопольський Єфрем, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Яготинський Серафим, єпископи: Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Макарівський Іларій, Туровський і Мозирський Леонід, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Васильківський Пантелеімон, Дрогобицький Філарет і Обухівський Іона, а також насельники обителі у священному сані.

Відзначаючи цей день, Церква оспівує образ грішників, що виправляються: в апостолі Петрі — того, хто відрікся від Господа, та розкаявся, в апостолі Павлі — того, хто противився проповіді Господній, але згодом сам увірував.

Петро — один із перших учнів Христа. До того, як Господь покликав його за Собою, святий апостол був простим рибалкою. Він залишив свій дім та сім'ю і пішов за Христом. За його твердість Іісус нарік йому ім'я Петро, що означає «камінь».

Апостол Павел до навернення у християнство ненавидів Церкву й жорстоко переслідував християн. Та коли розкаявся, почав провадити праведне життя, проповідувати й творити дива.

Різне їхнє апостольське служіння. Петро став символом церковної ієрархії з її впорядкованістю та дисципліною, а Павел — символом «вільного» християнства, що живе за духом, а не буквою канонів і правил.

Обидва апостоли постраждали за віру Христову в один день, 67 року від Різдва Христового, в Римі у часи імператора Нерона. Павел, як римський громадянин, був «усічений мечем» (тобто обезголовлений), Петро — розіп'ятий. Оскільки він вважав, що негідний бути розіп'ятим на хресті як Спаситель, його, за власним проханням, розіп'яли головою донизу.

Офіційний сайт УПЦ / Прес-служба Львівської єпархії