Помічник архієпископа Августина з тюремного служіння взяла участь у святі «Червона калина» у Самбірській виховній колонії для неповнолітніх

7 липня, в день Різдва святого славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна у Самбірській виховній колонії для неповнолітніх злочинців відбулось свято дитячої творчості «Червона калина».

Це свято є спільним для усіх виховних установ України і відбувається у кожній почергово протягом літніх канікул. Цього року самбірчани приймали естафету від Кременчуцької виховної колонії, представників якої зустріли розкішним українським короваєм!
Тема цьогорічного свята: «Скарби рідного краю».

Територія установи була оздоблена під українську старовину – вихованці сплели вінки з живих квітів, які розмістили на плоті з глиняними горщиками та плетеними кошиками, сцену прикрасили вишитими рушниками. На подвір’ї заздалегідь встановили столи з виробами вихованців: тут були і вишиванки, і вишиті бісером ікони, вирізьблені з дерева скарбнички, підставки під писанки, підсвічники, тощо. Всі ці вироби могли оглянути гості і родичі, які прибули на свято.

Урочиста частина розпочалася виконанням гімну України, під який винесли державний прапор. З вітальним словом виступив Начальник Управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області генерал-майор Дзюдзь М.С. Михайло Семенович вручив кільком вихованцям документи на дострокове звільнення. Цю новину їхні товариші зустріли бурхливими оплесками.

Серед запрошених була Оксана Костенко – помічник архієпископа Львівського і Галицького Августина з тюремного служіння, член громадської ради при Управлінні Державної пенітенціарної служби України у Львівській області. Вона вручила грамоту за перемогу в конкурсі малюнка для газети «Помилуй і спаси» вихованцю Віктору Дорошу. Від імені архієпископа Августина хлопець отримав пам’ятний ювілейний альбом «Почаївська Лавра» та гостинець від парафіян.

Віктор Дорош, мешканець міста Мостиська, відбуває покарання за хуліганський вчинок. В особистій розмові каже, що усвідомлює негативний вплив колишніх «друзів» на свою поведінку в минулому. За роки ув’язнення Віктор здобув дві робітничі професії в ПТУ при установі та має надію в наступному році отримати атестат про середню освіту.

Треба відзначити, що близько 10 років вихованцями закладу опікується клірик Львівської єпархії – протоієрей Миколай Петрущак, настоятель церкви преподобного Амфілохія Почаївського у м. Мостиська. Після звільнення Віктора Дороша отець Миколай сподівається бачити його серед своїх чад.

Після урочистої частини почався святковий концерт. Хлопці підготували народні танці, пісні, сценки з твору Ліни Костенко «Маруся Чурай».
Особливістю цього свята є те, що на ньому можуть бути присутні родичі і близькі засуджених, бачити їхні творчі доробки, а також зустрітися з вихователями та адміністрацією установи.

Після завершення свята вихованці отримали можливість особисто поспілкуватися з родичами.

Для прес-служби Львівської єпархії Оксана Костенко