Керуючий єпархією архієпископ Августин відзначив 60-річчя та день свого небесного покровителя

28 червня у день пам’яті блаженого Августина, єпископа Іппонійського, керуючий Львівською єпархією архієпископ Львівський і Галицький Августин відзначив день небесного покровителя та 60-річчя від дня народження.

На запрошення архієпископа Августина на урочистості прибули численні гості з різних єпархій України та з-за кордону.

Біля Свято-Георгіївського кафедрального собору просто неба Божественну літургію звершили митрополити: Ташкентський і Узбекистанський Вікентій, Чернівецький і Буковинський Онуфрій, Луцький і Волинський Ніфонт, Тернопільський і Кременецький Сергій, Черкаський і Канівський Софроній, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Почаївський Володимир; архієпископи: Берліно-Германський і Великобританський Марк (РПЦЗ), Женевський і Західно-Європейський Михаїл (РПЦЗ), Білоцерківський і Богуславський Митрофан, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Львівський і Галицький Августин, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Мукачівський і Ужгородський Феодор, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, Городницький Олександр; єпископи:  Брестський і Кобринський Іоанн, Хотинський Мелетій, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Дрогобицький Філарет, Банченський Лонгин; та єпископ Мефодій, що перебуває на спокої.

За Богослужінням молилися: настоятелька Зимненського Свято-Успенського ставропігійного жіночого монастиря ігуменія Стефана, настоятелька Дніпродзержинського Свято-Покровського Михайлівського жіночого монастиря ігуменія Іуліанія, настоятелька Брестського жіночого монастиря во ім’я Всемилостивого Спаса ігуменія Євфросинія, настоятелька Дерманського Свято-Троїцького жіночого монастиря  ігуменія Вероніка, а також чернецтво Львівської єпархії: намісник Свято-Онуфріївського чоловічого монастиря архімандрит Севастіан та настоятелька Свято-Преображенського жіночого монастиря ігуменія Варвара з сестрами. У Богослужінні також взяли участь намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря Перемишльської єпархії (Польща) ігумен Пафнутій (Яким’юк), брати Владики: протоієреї Михаїл і Стефан Маркевичі, гості єпархії у священному сані, в тому числі: протоієрей Костянтин Татаринцев (м. Москва), протоієрей Сергій Кисельов (м. Київ), протоієрей Петро Романович (м. Брест), протоієрей Іоан Солодчук (м. Рівне) та інші.

Перед початком Богослужіння голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк у супроводі своїх співробітників вручив владиці Августину орден «За заслуги» ІІІ ступеня згідно з Указом Президента «за значний особистий внесок у державне будівництво, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм».

Після Богослужіння архієпископа Августина привітав Високопреосвященніший митрополит Ташкентський і Узбекистанський  Вікентий, висловивши велику приємність від того, що має можливість бути присутнім на ювілейних урочистостях. Високопреосвященніший архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр від імені Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира виголосив привітання:

«Прийміть Наші сердечні слова вітання з Тезоімеництвом та 60-річчям з Дня Вашого народження!
Все своє життя Ви гідно несете високе покликання християнина. Ваше святительське служіння на Львівській кафедрі, часто у важких умовах, Ви поєднуєте з виконанням різноманітних церковних послухів, показуючи приклад щирого і ревного служіння Церкві Христовій та народу Божому.

Нехай молитви та повага співбратів-архіпастирів, духовенства та вірних нашої Церкви, які сьогодні з любов’ю вітають Вас, будуть для Вас наснагою та стимулом для подальших архіпастирських трудів.
Бажаємо Вам здоров’я, духовної радості та помочі Божої.

Беручи до уваги заслуги перед Українською Православною Церквою та з нагоди 60-річчя з Дня Вашого народження вважаємо можливим удостоїти Вас Ордену Української Православної Церкви святого Андрія Первозванного».

Потім архієпископа Августина привітав Преосвященніший єпископ Брестський і Кобринський Іоанн і вручив нагороду Патріаршого Екзарха всієї Білорусі, Митрополита Мінського і Слуцького Філарета – орден святителя Кирила Туровського І ступеня.

Після богослужіння архієпископа Августина привітав міський голова Львова Андрій Садовий і вручив цінний подарунок.

Урочистості продовжились у Палаці залізничників. На початку святкової академії архієпископа Августина вітав Високопреосвященніший архієпископ Берліно-Германський і Великобританський Марк, котрий поділився спогадами про  знайомство з Владикою Августином.

Потім від імені обласної влади Владику привітав начальник управління з питань релігій і національностей Львівської ОДА Держко І.З. Багато теплих слів і побажань виголосили представники військовиків, зокрема: Начальник Академії Сухопутних військ – начальник Львівського гарнизону, генерал-лейтенант Ткачук П.П., виконувач обов’язків Командувача ЗОК, генерал-майор Ганущак В.І., Командир Повітряного командування «Захід» генерал-лейтенант Павлович С.М., Заступник командувача Державної Прикордонної служби начальник управління персоналом Прикордонних військ генерал-майор Кохан В.Г., Командувач Прикордонними військами Західного напрямку генерал-лейтенант Горбенко А.І., Командувач Внутрішніми Військами Західного напрямку  полковник  Рачок О.С., Начальник клінічного шпиталю ЗОК полковник Гайда І.М., Начальник шпиталю Прикордонних військ полковник Карнаух М.І., генерал-лейтенант Яковлев Ю.І.

Архієпископа Августина вітали представники дипломатичних кіл: Генеральний Консул Російської Федерації у м. Львові Астахов О.Ю., консул-радник Басинський В.В., Консул Республіки Білорусь Гуринович В.А. Надіслав привітання Почесний Консул Австрійської Республіки в Західній Україні п. Наконечний Я.А. Радник-посланник Посольства Російської Федерації в Росії Вороб’йов А.В. разом з Генеральним Консулом РФ Астаховим О.Ю. вручили Владиці нагороду Президента Російської Федерації – орден «Пошани».

Владику вітали також представники національних громад Львівщини: Голова Російського товариства імені О. Пушкіна Лютіков О.Ю. та Голова Білоруської общини м. Львова  генерал-майор  Куліков С.В.

Від імені полярників з вітальною промовою виступив президент Фонду підтримки ветеранів Арктики і Антарктики “Полюс” Кошелєв В.С., який пообіцяв, що, згідно з обіцянкою, найближчим рейсом архієпископа Августина доправлять на Північний полюс.

Наприкінці з вітальним словом виступив Високопреосвященніший митрополит Черкаський і Канівський Софроній.

Архієпископ Августин подякував всім за привітання і висловив готовність і надалі працювати на благо Святої Церкви , українського народу і нашої Батьківщини.

Після привітань відбулася презентація документального фільму «Августин», присвяченого життєвому шляху і архіпастирському служінню на Львівській кафедрі архієпископа Августина.

Програма мистецького привітання Владиці була насиченою і різноманітною. Спочатку на сцену піднялися учні недільної школи Свято-Георгіївського храму у м. Львові, які під керівництвом директора Лариси  Аракелян піднесли ювіляру оригінальні віршовані привітання та пісні, чим створили Владиці та всім присутнім піднесений, веселий настрій.

Відкрив концерт виступ військового оркестру Західного територіального командування МВС України під керівництвом військового диригента майора Ігоря Тинітовського.

Допоміг поринути в атмосферу духовного розмірковування виступ священика Сергія Кисельова з його авторськими піснями, які давно полюбилися Владиці і львів’янам. Публіка залишилася з чудовими враженнями від виступу ігумені Іуліанії (Загорулько) в дуеті з кобзарем Василем Жданкіним, який також виконав проникливі твори з донькою Анастасією. Порадував своїм насиченим та глибоким басом соліст Львівської опери диякон Свято-Троїцького храму Віктор Дудар.

Допомогли провести гостей вулицями старого Львова та відчути його неповторний колорит учасники інструментального ансамблю «Самтаймз».

А завершив святковий концерт виступ архієрейського хору «Глас» під орудою протодиякона Валерія Калінчука, який виконанням духовних творів ще раз підкреслив урочистість шанованої всіма події – ювілею та тезоіменитства архієпископа Августина.

Вели концерт та підтримували дух святкової атмосфери заслужена артистка України Валентина Щербань та Голова військового братства на честь святого великомученика Димитрія Солунського полковник Олексій Кузнєцов. Після цього Владиці та всім гостям було виголошено многоліття, до якого своїми голосами і серцями долучилися всі присутні в залі.

А потім відбувся святковий прийом.

Напередодні, у кафедральному соборі була звершена святкова Всеношна.

Дивитися фоторепортаж>>>